ALENA DVOŘÁKOVÁ

Stala jsem se sama sebou, když jsem začala jíst jinak

Od dětství jsem měla blízko k přírodě a být v souladu s ní mě naplňovalo. Nevěděla jsem však, jak bych tím mohla být společnosti prospěšná. Postupně mě okolnosti navedly na cestu zdravějšího životního stylu, který začal být v harmonii s mým vnitřním já.

Začala jsem jíst stravu, která vyživovala tělo a mysl, provádět cvičení, která tělu prospívala a dělat rozhodnutí, která byla ve shodě s mým já. Začala jsem se řídit svou vnitřní navigací. Čím více jsem toto praktikovala, tím více se mé životní směřování stávalo jasnější. Začala jsem vidět kroky, které musím udělat proto, abych naplnila své životní poslání. Odjela jsem na Nový Zéland, kde jsem se dozvěděla o naturopatii a možnosti léčení, které je ve svých postupech neinvazivní, dokáže se doplňovat s klasickou medicínou a přitom brát člověka jako celek tedy zohledňuje jeho celkový zdravotní stav, stravu a životní styl. Vydala jsem se obor naturopatie studovat do australské Sydney, kde má dlouholetou tradici. Studium mi svou hloubkou a komplexitou umožnilo postavit pevný základ znalostí a dovedností. Pomohlo mi tak vykonávat to, co jsem vždy chtěla, profesionálně a bezpečně. Těším se tomu, že vše nyní mohu se svými klienty sdílet a přispívat tak k jejich zdraví.

Moje filozofie je jednoduchá. Naslouchám a snažím se porozumět vaší celkové životní situaci. Na základě toho přicházím s individuálním zdravotním doporučením, které respektuje vaše možnosti, preference a je dlouhodobě udržitelné.

“Pouze ti, kteří se odváží jít příliš daleko, mohou přijít na to, jak daleko se dá jít.”
Thomas Stearns Eliot

česká republika

V České republice jsem se věnovala práci v odvětví udržitelnosti (CSR), vzdělávání a rozvoji zaměstnanců.

nový zéland a bali

V roce 2015 jsem se vydala objevovat možnosti stravování, bytí a léčení na jižní polokouli. První cesta vedla na Nový Zéland, kde jsem se více seznámila s raw (syrovou) stravou díky práci v organicko veganské restauraci. Další cesty za poznáním vedly na Bali a Cookovi ostrovy, kde jsem měla možnost přiblížit se místním léčivým produktům.

austrálie

V roce 2016 jsem se přesunula do Austrálie za účelem studia naturopatie. Během čtyř let studia jsem pozorovala tamní zvyklosti skrze práci na zdravotní přírodní klinice a poskytování naturopatických konzultací.


moje mise

pomáhám lidem k lepšímu zdraví pomocí přírodních metod a celostního přístupu

komplexní zdravotní analýza
~
 individuální řešení
~
profesionální a bezpečný přístup


alena dvořáková

profesní portfolio

Bachelor in Health Science (Naturopathy) - Australasian College of Natural Therapies / Torrens University

Čtyřletá praxe na přírodní klinice díky níž jsem poznala pohled na mnoho nemocí a chorob jak z hlediska konvenční medicíny tak i přírodní doplňkové léčby.

Členství v asociaci Naturopaths & Herbalists Association of Australia.

Mentoring od australských naturopatů a získávání více náhledů od odborníků s dlouholetou praxí.

Functional Herbal Therapy & Cancer - podrobný kurz o vývoji rakoviny, její prevenci, přírodní (bylinné, nutriční) podpoře během jejího standartního (radio/chemo) léčení

Děkuji Alče za její holistický přístup. Jsem vegetariánka, můj jídelníček je převážně odlehčený od mastných jídel. Problémy s trávením u mě nastávají při přejedení, vetší konzumaci lepku a sacharidů. K Alče jsem zavítala se svou zácpou a nadýmáním. Po důkladné konzultaci mi byla předepsána tinktura, kterou jsem užívala po dobu jednoho měsíce. Dále jsem dodržovala pitný režim a zařadila vodu s citrónem do mého ranního rituálu. Mé zažívání se rapidně zlepšilo, zejména co se týče frekvence vyprazdňování. Nadmutí vymizelo v druhém týdnu. Celá kůra mě velmi odlehčila. Děkuji, doporučuji.

KATEŘINA ILÍKOVÁ

Pokud má někdo nějaké zdravotné problémy, určitě doporučuji Alenku. Několik let se trápím s růžovkou. Alenka mi doporučila několik věcí a fungují. Růžovka se výrazně zmírnila. Díky většímu stresu a těžce se vypořádající situací jsem ztratila všechnu energii a radost ze života. Alenka mi předepsala tinkturu, která chutná sice otřesně, ale účinky jsou k nezaplacení. Alenka je můj životní zachránce.


PETRA KINSKÁ

Alenka je moje paní léčitelka s velkým L a s velkým srdcem. Její způsob léčby, komunikace, pohled na tělo, člověka a život jako na celek a komplexitu je přesně to, co jsem celý život od lékařů v bílých pláštích postrádala. Léčba těla pomocí změn v životním stylu, pomocí bylinek a zhodnocení celého stavu a aktuálního životního stylu na místo jen jeho částí.

Alenku mohu doporučit úplně všem. Od maminek, které chtějí to nejlepší pro sebe a děti, přes lidi, kteří se cítí unavení až po ty závažnější stavy, kdy nechcete jít cestou chemie, chirurgie a se statusem chronický a doživotní pacient. 


ADÉLA BEDNÁŘOVÁ

Domluvte si zdravotní konzultaci
a vezměte svůj život do vlastních rukou