Zdraví je jen jedno a určuje kvalitu našeho života. Pracujme na optimálním fungování celého našeho těla a vyvarujme se zbytečným obtížím. Začít můžeme ještě dnes.

s čím pomáhám

S ČÍM POMÁHÁM

1. Zdravé trávení

Funkční trávení je nutné pro mnoho procesů v našem těle. Je například blízce spojeno s duševním klidem a silnou imunitou. Zažívací trakt zahrnuje ústní dutinu, jícen, žaludek, tenké a tlusté střevo. Pomocné orgány jsou pak slinivka, játra a žlučník. Hlavní funkcí je rozštěpit potravu na základní mikro a makro nutrienty, které pak následně absorbovat a asimilovat. Pokud trávení nefunguje tak, jak má, může se projevit nejen častým nadýmáním, bolestí v oblasti žaludku, křečemi, pálením žáhy, ale i alergiemi, problémy s kůží (vyrážky, akné), depresemi a potížemi se štítnou žlázou. 

S ČÍM POMÁHÁM

2. Psychické zdraví


Nervový systém je jedním z nejspletitějších systémů v lidském těle. Rozděluje se na centrální (mozek a mícha) a periferní nervovou soustavu. Pokud jedno z center nepracuje efektivně, dochází například k potížím s pamětí, koncentrací, nekvalitnímu spánku, bolestem hlavy, častým úzkostem a stavům deprese. Zvyšování odolnosti vůči stresovým situacím, které nás dennodenně provázejí, je základ pro plně funkční nervovou soustavu.

S ČÍM POMÁHÁM

3. Reprodukční zdraví

Reprodukční systém je velmi komplexní a fascinující zároveň. U žen zahrnuje několik fází (menstruaci, početí, těhotenství, porození potomka, kojení a menopauzu) a je proto potřebné, aby všechny reprodukční orgány fungovaly optimálně. Pokud tomu tak není, může docházet ke změně menstruačního cyklu, neplodnosti, těžkostem v těhotenství a přechodu. 

U mužů jsou nejčastější obtíže s prostatou, erekcí a sexuální spokojeností. Krize středního věku nemusí být krizí, pokud je tělo optimálně hormonálně vybalancováno.

Rozpoznání hlavní příčiny zdravotních nesnází a její napravení je klíčem k celkové a dlouhodobé spokojenosti.


s čím vám ještě mohu pomoci

4. Endokrinní systém

cukrovka typu I. (autoimunitní)
cukrovka typu II.
snížená funkce štítné žlázy
zvýšená funkce štítné žlázy
autoimunita štítné žlázy
Addisonova choroba 
Cushingův syndrom

5. Imunitní a respirační systém

častá nachlazení, chřipky a opary
časté záněty (např. průdušek, zánět mandlí, ucha)
sezónní alergie
astma

6. Kožní systém

dermatitida, ekzém
kopřivka
psoriáza
akné
růžovka
kožní infekce

7. Pohybový systém

revmatoidní artritida
osteoartritida
osteoporóza
dna

8. Kardiovaskulární systém

vysoký krevní tlak
kornatění tepen (ateroskleróza)
vysoký cholesterol
srdeční arytmie
tinnitus
křečové žíly
hemeroidy

9. Vylučovací systém

potíže s ledvinami
záněty močového měchýře

Ako začal môj príbeh s bylinkami? Úprimne na začiatku som bola trošku skeptická a neverila, že "obyčajné" bylinky môžu pomôcť telu a už vôbec nevyriešia nejaký väčší problém. Po skúsenosti viem, že vďaka Alenke a bylinkám som pochopila veľa vecí - nie len o tom, ako funguje moje telo, ale predovšetkým ako si ujíždí moja mysel’.

Moja skúsenost je však neprenosná a cestu k sebe si každý hľadá sám. Ale ak nemáš svoju Alenku, ktorá vie o bylinách a fungovanie tela a duše veľmi veľa, odporučám ti všetkými 20timi prstami (bohužiaľ mám len 20) tú “moju". Alenka je vel'ký profesionál a zachránila moje večne unavené telo. Je vždy pozitívne naladená a pripravená pomôcť.


IVANA KUKULIAKOVÁ

Otestujte se
a získejte jídelníček na míru

Zakroužkujte vám nejbližší možnosti v dotazníku a získejte inspiraci na jídelníček, který je zaměřen na vyživení nervové, trávicí a reprodukční soustavy.